Petra is allround pedagogisch medewerker in het Morgen Flexteam. Het Flexteam wordt flexibel ingezet bij roostergaten binnen de héle organisatie. Petra vertelt over haar ervaringen in het Flexteam.
Ik heb 30 jaar ervaring in de kinderopvang en werk al 18 jaar bij Morgen, waarvan de laatste zeven jaar in de flexpool. Flexwerken vind ik heerlijk. Ik kom overal en nergens en vooral de afwisseling van de verschillende groepen, leeftijdscategorieën en dynamiek in teams spreekt me aan. Ook fijn: collega’s zijn altijd blij als ik er ben, ik help ze immers uit de brand!
Wel merk ik dat de contacten op de groepen waar ik als flexwerker kom vaak maar kort zijn. Ik kom een dag en ben weer weg. Niet dat ik me ooit ‘verloren’ heb gevoeld hoor. Maar ik vind het toch heel prettig dat ik nu óók onderdeel ben van een team. Flexen is echt anders dan werken in een vast team, je komt op veel meer plekken. Ik vind het fijn dat we binnen het Flexteam onze ervaringen met elkaar kunnen delen. We hebben jaarlijks vier teamavonden. Op zulke momenten wisselen we ideeën en tips uit en sparren we over dingen waar we tegenaan lopen.
Als Flexteam-medewerker moet je nogal wat in huis hebben. Je moet sociaal sterk en vaardig zijn, je prioriteit bij de kinderen hebben en flexibel, open en enthousiast zijn. Maar je krijgt er veel voor terug. Wat mij vooral trekt in deze vorm van werken: ik kan er 100% voor de kinderen zijn. Met randzaken als de administratie of inkoop hoef ik me niet bezig te houden. Ik heb alle tijd om in de poppenhoek een kopje thee te drinken, vijf boekjes achter elkaar voor te lezen of buiten verstoppertje te spelen. Daarnaast is het ontzettend leuk om op verschillende vestigingen te kijken en mee te draaien. En als werken me een keer niet uitkomt, kan ik in overleg met coördinator Annie altijd wel iets regelen.
Lijkt het jou leuk om onderdeel te worden van het Morgen Flexteam en denk je dat je in het profiel past? We zoeken nieuwe collega’s.